Kniha detailně popisuje všechny hlavní aspekty silového tréninku – ať už je jeho cílem nárůst svalové hmoty, rozvoj svalové síly, nebo úbytek tuku. Jedná se o ucelený tréninkový návod obsahující definice klíčových pojmů a postupů či výběr vhodných tréninkových prostředků, a to včetně nejnovějších inovací a metody rozvoje jednotlivých svalových skupin. Přináší čtenáři bohatý výběr tréninkových programů, metod a cviků a nabízí mu konkrétní příklady tréninkových jednotek. Každá tréninková metoda je navíc doplněna informací o obtížnosti, účinnosti a o rychlosti, s jakou lze dosáhnout požadovaného cíle.
Naleznete v ní celkem 381 posilovacích cviků rozdělených podle svalových skupin, popis jejich správného provedení včetně názorných fotografií, což zajisté ocení především začátečníci. Zkušeným a pravidelně trénujícím sportovcům publikace pomůže překonat stagnaci ve výkonnosti, případně vyřešit jiné problémy, se kterými se při silovém tréninku mohou setkat.
Obsah:
- Základy tréninku
- Trénink pro rozvoj svalového objedmu
- Pokročilé metody pro rozvoj svalového objedmu
- Tréninkové programy pro rozvoj svalového objedmu
- Základní metody pro rozvoj maximální síly
- Pokročilé metody rozvoje maximální síly
- Tréninkové programy pro rozvoj maximální síly
- Zásobník cviků
Technický popis:
- Datum vydání: 26. 04. 2016
- Katalogové číslo: 69032
- ISBN: 978-80-247-5643-1
- Formát / stran: 163×240, 640 stran
- Edice: Sport extra
O autorovi:
- Jim Stoppani, PhD. pracoval jako výzkumný pracovník v prestižní Laboratoři Johna B. Pierce a na katedře buněčné a molekulární fyziologie Yaleské univerzity, kde zkoumal efekt cvičení a výživy na genovou regulaci ve skeletálním svalstvu. V roce 2002 byl oceněn cenou Exercise Science Award jako Gatorade Beginning Investigator. V současnosti působí jako vědecký redaktor v časopisech Muscle&Fitness a Flex vydávaných Weider Publications ve Woodlands Hills v Kalifornii v USA. Je členem National Strenght and Conditioning Association (NSCA), American College of Sports Medicine (ACSM), International Society of Sports Nutrition (ISSN) a American Aliance for Health, Physical Education, Recreation and Dance (AAHPERD). Doktorát získal v zátěžové fyziologii na Univerzitě v Connecticutu v roce 2000.