Podzim je čas na nové výzvy! Vylepšete svou domácí posilovnu špičkovými fitness stroji a vybavením. Trénujte efektivněji a buďte připraveni na zimu. Potřebujete poradit s výběrem? Jsme tu pro vás!
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Jak používat hrudní pás

 

jak používat hrudní pás se strojem

Ideálním a u některých trenažérů (např. veslovacích) i jediným způsobem jak měřit tepovou frekvenci  je měření přes hrudní pás. Jedná se o velmi přesné a komfortní měření s přesností EKG využívané i profesionálními sportovci. 

 

Některé trenažéry (např. amerických značek Nordictrack, Proform) využívají bluetooth připojení, ale většina značek (jako Tunturi, Housefit apod.) je častější technologie analogového přenosu o frekvenci 5 kHz. Důležité je především to, aby byla frekvence hrudního pásu nekódovaná. Je to z důvodu, aby jste mohli využívat ten samý hrudní pás na více trenažérech a nemuseli pokaždé kupovat nový.  Nekódované hrudní pásy které lze používat se sporttestery vyrábí samozřejmě i někteří výrobci sporttesterů jako např. Sigma, Polar apod..

POZOR! Hrudní pásy určené ke sporttesterům ať už Polar, Garmin apod. je přenos signálu kódovaný, aby jste měli "originální přenos" a nenarušoval Vám ho někdo jiný při tréninku. Z tohoto důvodu nelze zpravidla kombinovat hrudní pásy od sporttesterů apod. s cardio trenažéry. Více o způsobu měření tepové frekvence naleznete v našem článku Jak měřit tepovou frekvenci.

 

Co je důležité vědět o používání hrudního pásu?

 

Jak používat frudní pás Důležitým parametrecm při výběru hrudního pásu je možnost výměny baterií, řada i značkových pásů tuto možnost nemá, takže po vybití baterie musíte zakoupit pás nový (cca 300-400 hodin provozu). U pásů s vyměnitelnou baterií jen vyměníte baterii a pás funguje dál. 

Druhým parametrem je spolehlivost hrudního pásu a to jak "sedí" na těle. Jde především o materiál pásu, jeho tvar a umístění elektrod. Rozumným a přitom cenově dostupným řešením je např.  hrudní pás SIGMA, který je kvalitně zpracovaný a má právě možnost výměny baterií. 

 

Co se týče samotné aplikace před cvičením, tak je potřeba vědět, že před každým tréninkem musíte mít dotykové ploché elektrody na pásu navlhčené, aby byly vodivé pro přesnost signálu (to je častá chyba proč pak zákazníkům nefunguje přenos na trenažéru). Je dobré ještě poznamenat, že pás není potřeba s trenažérem pokaždé znovu párovat, po nasazení pásu se sám s trenažérem spáruje do pár vteřin. Po tréninku doporučujeme pás pokaždé opláchnout od potu, poté jej ale vždy důkladně vysušte.

 

Upozorňujeme, že by hrudní pásy neměli používat lidé s lékařským implantátem, případně s podpůrným srdečním přístrojem!

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět